Fotbalové hřiště
Umístění
mezi protipovodňovým valem a řekou Vltavou a v úrovni Trojské základní školou Sv. Čecha v Trojské ul.
Přístup
k šatnám oddílu kopané z ulice Na Kazance – jedná se o slepou ulici, která končí před protipovodňovým valem.
Kabiny
jsou umístěny mezi valem a ulicí Na Kazance, na hřiště se musí přejít protipovodňový val. Šatny nejsou postaveny u hřiště.
Plochy
sportovní plochy – hlavní hřiště 68 x 108 m, treninkové hřiště cca 90 x 40 m + západní strana cca 15 x 100 m + východ cca 8 x 100 (dosud neopravena).
MHD
Z metra "C" - stanice Nádraží Holešovice, autobus č. 112, zastávka škola Sv. Čecha a potom pěšky ve směru jízdy cca 50 m a vlevo 200 m ulicí Na Kazance. Nebo od tramvaje č. 17 ze zastávky Trojská. Z tramvajové zastávky se musí přejít na autobusovou do Trojské ulice, nebo do Povltavské ul.
Historie
a další informace o fotbalovém hřišti TJ Sokol Troja
- v létě 1961 byl založen fotbalový oddíl TJ Sokol Troja a od sezony 1961/62 hrál TJ Sokol Troja III. Třídu Pražského fotbalového svazu – zatím na cizích hřištích.
- V roce 1962 byl za pomoci správních orgánů Troje nalezen volný pozemek pro stavbu hřiště a hřiště vybudováno mezi školou Sv. Čecha a Vltavou na pozemku zvaném Na pekle. Hřiště bylo škvárové a v územním plánu bylo následně v těchto místech počítáno s výstavbou i atletické dráhy a šaten. Šatny byly vyřešeny v r. 1963 kdy byla upravena bývalá klubovna DTJ před školou. Na stavbě hřiště i šaten bylo odpracováno velké množství brigádnických hodin.
- V roce 1990 byly vybudovány nové provizorní šatny z buněk.
- V roce 1998 bylo vybudováno škvárové treninkové hřiště a v roce 2013 až 2014 byl škvárový povrch tréninkového hřiště předělán na trávníkový s automatickým zavlažováním
- V roce 2001 byl vybudován trávníkový povrch hlavního hřiště s přispěním Magistrátu hl.m. Prahy ve výši 2 mil. Kč, dále MČ Troja ve výši 1 mil. Kč a ČOS ve výši 0,5 mil. Kč
- Treninkové hřiště bylo v roce 2009 zasaženo výstavbou protipovodňového valu a bylo vlastně zrušeno
- V roce 2014 byl zřízen trávníkový povrch i na tréninkových plochách kolem hlavního hřiště.
- hřiště leží v povodňové zoně a k jeho zaplavení dochází již při pětileté vodě a průtoku ve Vltavě nad 1600 m3/sec
- Nejvíce bylo hřiště povodněmi zasaženo v roce 2002, kdy byly zatopeny i šatny a v roce 2013. Opravy hřiště byly prováděny z prostředků získaných od pojišťovny a z prostředků získaných z grantů nebo dotací MČ Troja a PFS. Po povodni 2013 se nepodařilo sehnat potřebné prostředky na opravy hřiště hned a opravy se tak táhly až do roku 2015, kdy se na hlavním hřišti začalo opět hrát teprve v květnu 2015.
- V současné době mají všechny trávníkové povrchy automatické zavlažování. Stále však není opravena východní část od hlavní plochy, na kterou už nezbyly prostředky.
- Celý areál hřiště leží na pozemcích MČ Troja a TJ Sokol Troja je má od MČ Troja pronajmuty celkem výhodně za 1 Kč/rok až do roku 2028.
- Vzhledem k povodňové oblasti nám pojišťovna již nechce potvrdit další pojistné smlouvy.
- Šatny nelze postavit z důvodů povodní u hřiště.
TJ Sokol Troja bude usilovat o nové umístění fotbalových hřišť za protipovodňovým valem v územním plánu.
Mapa