TJ Sokol Troja nabízí sportovní a kulturní vyžití pro všechny věkové kategorie.
TJ Sokol Troja  má v současné době celkem 5 oddílů – s celkovým počtem cca 400 členů.
  • OSV – oddíl sokolské všestrannosti
  • KO  - oddíl kopané
  • KA  - oddíl kanoistiky a vodních sportů
  • HO  - oddíl horolezců a vysokohorské turistiky
  • OB  - oddíl orientačního běhu
O zajištění cvičení a treninků se stará cca 25 cvičitelů a trenérů.

Oddíl OSV se účastní sokolských soutěží v odbíjené. Oddíl kopané má 4 týmy přihlášené a hrající v soutěžích Pražského fotbalového svazu. Oddíly kanoistiky se účastní  různých závodů. Orientační běžci se účastní téměř každý víkend závodů v orientačním běhu.
TJ Sokol Troja se účastní všech společenských a kulturních akcí pořádaných MČ Troja (Trojské dny, vinobraní, trojská buchta), dále pořádá naučné zájezdy po krajích Českých a předvánoční zájezd do Německa. Pořádá otevírání studánek, mikulášské, dny ke dni dětí.

TJ Sokol Troja tvoří dva samostatné subjekty se společným vedením. Jedná se o Tělocvičnou a Tělovýchovnou jednotu Sokol Troja. Obě se zabývají stejnou sportovní činností. Tělovýchovná jednota navíc provozuje hospodářskou činnost. Zisky z této hospodářské činnosti jsou využívány k úhradě nákladů na zajištění sportovní činnosti a  opravy objektů.

TJ Sokol Troja spravuje následující objekty –
  • Objekt Sokolovny v Trojské ulici 171a, v Praze 7 – Tróji, kde má i kancelář. V objektu je dále restaurace ( cca 40 míst), ubytovna ( 5 dvoulůžkových pokojů se společným SZ a 2 apartmány s vlastním SZ), plocha kolem objektu slouží jako sportoviště a současně jako plocha kempu.
  • Objekt šaten oddílu kopané v Povltavské ulici, poblíž slepé ulice Na Kazance. Objekt obsahuje 4 šatny, 2 umývárny, WC muži a WC ženy, dále sklad, klubovnu s malou kuchyňkou.
  • Horská chata U studánky – v Peci pod Sněžkou, na cestě z Pece k bufetu na rozcestí, nad chatou Severka. Ubytování ve dvou noclehárnách pro cca až 30 osob. U chaty je vlastní vlek Poma o délce cca 150 m.
  • Chata v Rokytnici v Orlických horách – ubytování v pokojích dvou až šesti lůžkových, společné sociální zařízení.
  • Objekt loděnice – u vody pod fotbalovým hřištěm, vedle trojského koně u spodní části závodního kanálu pod jezem v Troji.
 TJ Sokol Troja provozuje přes pronájem restauraci a ubytovnu s kempem v Trojské 171a, v objektu Sokolovny.

Snahou TJ Sokol Troja je zvýšení členské základny, kdy se soustředí zvláště na cvičení a sportování dětí, ale i dorostenců a dospělých, u seniorů  s důrazem na zdravotní a kompenzační cvičení.